<wakacje/>

Wakacje 2022

Wakacje to wspaniały czas na odpoczynek od nauki szkolnej. To czas realizacji pasji, rozwijania zainteresowań, odkrywania nowych dziedzin. To czas, kiedy dzieci i młodzież mogą w końcu zrobić coś tylko dla siebie: nie na ocenę, nie po to by zdać, ale po to, by poczuć moc sprawczą: ja umiem. Umiem zrobić coś konkretnego: umiem zaprojektować grę, grafikę, umiem zmontować film, napisać program. To jak, dacie taką szansę swojemu dziecku?

Rozkład kursów dla dzieci w godz. 10.00-14.00

[table id=1 /]

Rozkład kursów popołudniowych dla młodzieży w godz. 16.00-19.00

[table id=2 /]

Informacje organizacyjne

1. Na każdym kursie obowiązuje limit miejsc: 8.
2. Wszystkie kursy odbywają się stacjonarnie, w naszej Pracowni przy ul. Lubicz 24/8.
3. Dysponujemy komputerami i oprogramowaniem niezbędnym do prowadzenia zajęć.
4. W lobby jest cały czas dostępna woda mineralna oraz owoce.
5. Zajęcia są prowadzone przez stałą kadrę trenerską Cyberpaki (O NAS) 
6. Dezynfekujemy sprzęty, klamki i sanitariaty tak samo, jak robiliśmy to jeszcze przed pandemią 😉

Zapisy

Zapisu można dokonać przez formularz zgłoszeniowy, mailowo lub telefonicznie. Po dokonaniu zapisu wysyłamy potwierdzenie zapisu wraz z danymi do wpłaty i terminami.

Opłaty

Po zapisie należy dokonać opłaty rezerwacyjnej w wysokości 100 zł, resztę za kurs należy dopłacić na 7 dni przed rozpoczęciem danego kursu.
W razie rezygnacji z kursu na mniej niż 7 dni przed datą rozpoczęcia opłata rezerwacyjna przepada

Programy kursów

Czego się/cię nauczymy?

Na tym kursie nauczymy cię podstaw jednego z najpopularniejszych języków programowania. Dowiesz się jak myśli programista, z jakimi wyzwaniami się zmaga oraz jak je rozwiązuje.

Na tym kursie poznasz od technicznej strony następujące zagadnienia:

 • instalacja środowiska programistycznego
 • podstawowe instrukcje wejścia i wyjścia
 • tworzenie zmiennych
 • tworzenie list, krotek oraz słowników
 • instrukcje warunkowe (IF)
 • pętle (FOR, WHILE)
 • tworzenie funkcji
 • używanie modułów
 • podstawy programowania obiektowego;

 

Na jakim programie/oprogramowaniu będziemy pracować?

PyCharm

 

Korzyści:

 • postawisz pierwsze kroki w stronę bardzo kreatywnego hobby, a być może też kiedyś przyszłej pracy
 • rozwiniesz analityczną część umysłu
 • nauczysz się precyzyjnego myślenia

wszystko to zrobisz w przyjaznej atmosferze 😉

Czego się/cię nauczymy?

W czasie tego kursu nauczysz się podstaw tworzenia gier w kodzie za pomocą popularnej biblioteki Pythona: PyGame. Dla kogoś, kto zna już podstawy Pythona to jest dobra okazja, żeby kreatywnie wykorzystać swoje umiejętności.

Na zajęciach dowiesz się, jak:

 • tworzyć obiekty w grze i jak nimi przemieszczać
 • jak wykorzystywać klawiaturę i myszkę do sterowania grą
 • jak działają animacje w grach
 • jak dodać do swojej gry opcję menu;

 

Na jakim programie/oprogramowaniu będziemy pracować?

Będziemy pracować w języku Python w programie PyCharm.

 

Korzyści

Na tym kursie zobaczysz jak konstruktywnie wykorzystać wiedzę z programowania. Dowiesz się, na czym polega tworzenie gier i co więce będziesz miał/-a okazję poznać wiele mechanik od elementarnej strony. Wiedza, którą posiądziesz na tym poziomie może być bardzo użyteczna podczas korzystania z bardziej zaawansowanych narzędzi do tworzenia gier.

Uwaga: Aby uczestniczyć w kursie należy znać podstawy języka Python.


Czego się/cię nauczymy?

W czasie tego kursu nauczysz się podstaw tworzenia gier za pomocą silnika do gier Unity. Dowiesz się, jak zainstalować oraz używać silnika Unity od podstaw oraz jak zrobić grę dobrej jakości.

 

Na zajęciach dowiesz się jak:

 • obsługiwać program Unity
 • jak sterować zachowaniem obiektów za pomocą skryptów C#
 • jak przemieszczać obiekt
 • jak wykorzystywać fizykę, żeby zrobić bardziej atrakcyjną grę
 • jak opublikować naszą pierwszą grę, żeby można było się nią pochwalić znajomym 😉

 

 

Na jakim programie/oprogramowaniu będziemy pracować?

Pracujemy na silniku do gier Unity razem z narzędziem do pisania skryptów Visual Studio.

 

Korzyści

Na tym kursie poznasz profesjonalne narzędzie Unity. Jest to narzędzie przystępne dla początkującego użytkownika, jednocześnie zawiera niezliczoną ilość funkcjonalności. W tym programie dziś zrobisz klona Flappy Birda, a jutro… kto wie, oddasz się rozwijaniu własnego Minecrafta! Na kursie zdecydowanie rozwiniesz swoje umiejętności programistyczne poprzez praktyczne projekty. Będziesz miał/-a okazję doświadczyć, jak efektem działania kodu będzie realna i widzialna akcja w postaci np. ruchu obiektu. Świetna zabawa gwarantowana!

 

Czego się/cię nauczymy? 

Java to język internetu i smartfonów. Daje duże możliwości, dlatego ten kurs to petarda. Na kursie nauczymy się/cię podstawowej obsługi profesjonalnych narzędzi do tworzenia oprogramowania, poznasz podstawowe pojęcia związane z programowaniem (algorytm, kompilacja, środowisko programistyczne) oraz zasady i paradygmaty programowania obiektowego.

 

Na jakim programie/oprogramowaniu będziemy pracować?

 • Intellij IDEA
 • OpenJDK

 

Korzyści

Ten kurs to czysta praktyka, wejście w świat profesjonalnego tworzenia oprogramowania. Zrozumiesz i realnie przećwiczysz drogę jaką trzeba pokonać, aby stworzyć oprogramowanie – od pomysłu, przez tworzenie projektu, pisanie kodu, wyszukiwanie i poprawianie błędów aż do finalnej kompilacji programu.


Czego się/cię nauczymy? 

Na kursie poznasz rodzaje grafiki 3D, podstawy modelowania 3D (głównie modelowanie wielokątne), a także rodzaje metod i technologii druku 3D i rodzaje materiałów wykorzystywanych w druku 3D. Nie zabraknie podstaw druku 3D (w technologii FDM) i podstawowej obsługi drukarki 3D. Porozmawiamy o zastosowaniu druku 3D i wielu ciekawostkach.

 

Na jakim programie/oprogramowaniu będziemy pracować?

 • Blender
 • FlashPrint 5

 

Korzyści

Kurs jest superpraktyczny. To wejście w świat grafiki 3D: poznanie całego procesu druku 3D, od przygotowania modelu do podstawowej obróbki wydrukowanego obiektu. Czy na kursie nastąpi wybuch kreatywności? Tak, to będzie piękna eksplozja 😉

Czego się/cię nauczymy?
Na kursie nauczysz się przede wszystkim planowania projektu gry komputerowej. Poznasz proces tworzenia własnych gier 2D, obsługę silnika gier 2D, sposób tworzenia prostych assetów do gier (grafiki i dźwięku) czy implementacji mechanik w grze. Na kursie nie zabraknie elementów programowania sterowanego zdarzeniami (event-driven programming).

Na jakim programie/oprogramowaniu będziemy pracować?
 • GDevelop
 • Piskel
 • Jfxr

Korzyści
Kurs otwiera drogę do świata Game Designu. To duże ćwiczenie metodycznego sposobu rozwiązywania problemów i pokonywania trudności. W trakcie kursu poznasz praktyczną drogę, która wiedzie od wymyślenia do zamknięcia własnego projektu: będziesz mieć przecież okazję do stworzenie swoich pierwszych gier komputerowych. A dla chętnych – publikacja online przygotowanych gier!

Czego się nauczymy?

Kurs jest superpraktyczny. Nauczymy na nim Twoje dziecko tworzyć nie tylko plakaty filmowe i okładki do książek oraz co najważniejsze: dobrze komponować palety kolorów. Nie zabraknie podstaw retuszu zdjęć. Poznamy narzędzia online, które ułatwiają i przyspieszą pracę z obrazem. Na warsztatach porozmawiamy o tym, skąd pozyskiwać grafiki w dobrej jakości działając zgodnie z prawem autorskim.

 

Na jakim programie/oprogramowaniu będziemy pracować?

GIMP i INCSCAPE

 

Korzyści

Kursant (-ka) twórczo spędzi czas oraz nabędzie praktycznych umiejętności pracy z programami graficznymi:

– zrozumie metody i triki używane podczas graficznej obróbki zdjęć i obrazów

– pozna różnice pomiędzy grafiką rastrową a wektorową

– opanuje podstawy grafiki służące dalszemu rozwojowi w tej dziedzinie;

Czego się nauczymy?

Na warsztatach nauczymy się nie tylko montować, ale tworzyć plan do nagrań wideo, budować kadr, ustawiać oświetlenie. Twoje dziecko nauczy się jak zadbać o dobry dźwięk nagrania. W trakcie zajęć zdradzimy, które elementy mają realny wpływ na odbiór nagranego i zmontowanego wideo. Dodamy też podkład muzyczny, odczarujemy trudne słowa intro i outro. Twoje dziecko pozna legalne źródła w sieci, z których można pobierać grafiki i podkłady muzyczne.

 

Na jakim programie/oprogramowaniu będziemy pracować?

Shotcut

 

Korzyści

Każdy uczestnik (-czka) warsztatów opanuje podstawy pracy z montażem i nagrywaniem, co da impuls do dalszego rozwoju w tej szerokiej dziedzinie. Jeśli Twoje dziecko już coś samodzielnie tworzy, to z pewnością jego/jej materiały wideo będą po kursie lepiej przemyślane i ciekawsze. Praktyczne umiejętności z kursu będzie można wykorzystać do zmontowania filmiku z wakacji czy wyników szkolnego projektu.

Czego się nauczymy?

Na zajęciach nauczymy się tworzenia własnych modów do Minecraft. Twoje dziecko nauczy się tworzyć nowe elementy do gry (np. bloki i itemy oraz ich tekstury). Na kursie nie zabraknie nauki tworzenia modeli 3D i własnych mobów. Poznamy także zagadnienia AI (sztucznej inteligencji) wewnątrz środowiska Minecraft.  Nauczymy się dodawać swoją paczkę modów do gry.

 

Na jakim programie/oprogramowaniu będziemy pracować?

MCreator, BlockBench

 

Korzyści

Uczestnik/-czka zajęć opanuje obsługę programów graficznych 2D i 3D w stopniu pozwalającym na dalszą, samodzielną pracę w tych środowiskach: będzie na przykład potrafiło stworzyć własny model 3D, a potem ubrać go we własnoręcznie przygotowaną teksturę. Dzięki znajomości MCreator wprawi go płynnie w ruch i zaprogramuje podstawowe zachowania. Podczas pracy kursant/-ka doświadczy jak ważne jest planowanie. Na koniec zajęć Twoje dziecko będzie mogło pochwalić się przed całym światem swoją własną, autorską paczką modów!


Warning: Undefined array key "appearance" in /home/platne/serwer135407/public_html/cyberpaka.pl/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 478

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/platne/serwer135407/public_html/cyberpaka.pl/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 478

Warning: Undefined array key "appearance" in /home/platne/serwer135407/public_html/cyberpaka.pl/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 479

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/platne/serwer135407/public_html/cyberpaka.pl/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 479

Warning: Undefined array key "appearance" in /home/platne/serwer135407/public_html/cyberpaka.pl/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 480

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/platne/serwer135407/public_html/cyberpaka.pl/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 480

Warning: Undefined array key "appearance" in /home/platne/serwer135407/public_html/cyberpaka.pl/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 481

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/platne/serwer135407/public_html/cyberpaka.pl/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 481

Warning: Undefined array key "appearance" in /home/platne/serwer135407/public_html/cyberpaka.pl/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 482

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/platne/serwer135407/public_html/cyberpaka.pl/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 482

Warning: Undefined array key "appearance" in /home/platne/serwer135407/public_html/cyberpaka.pl/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 483

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/platne/serwer135407/public_html/cyberpaka.pl/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 483

Warning: Undefined array key "appearance" in /home/platne/serwer135407/public_html/cyberpaka.pl/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 484

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/platne/serwer135407/public_html/cyberpaka.pl/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 484

Warning: Undefined array key "appearance" in /home/platne/serwer135407/public_html/cyberpaka.pl/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 485

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/platne/serwer135407/public_html/cyberpaka.pl/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 485

Warning: Undefined array key "appearance" in /home/platne/serwer135407/public_html/cyberpaka.pl/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 486

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/platne/serwer135407/public_html/cyberpaka.pl/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 486

Warning: Undefined array key "appearance" in /home/platne/serwer135407/public_html/cyberpaka.pl/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 487

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/platne/serwer135407/public_html/cyberpaka.pl/wp-content/plugins/freshmail-integration/src/Plugin/Newsletter/Freshmail.php on line 487