Dzień trzeci #codajeminecraft

Witajcie! 

Dobry wieczór!

To już ostatni dzień wyzwania #codajeminecraft. Mam nadzieję, że jest to dopiero początek Waszej przygody z edukacyjną mocą Minecrafta!

Dzień trzeci programowanie!

Programowanie już dawno przestało być kompetencją przyszłości! Jest umiejętnością wykorzystywaną TU i TERAZ. Pralki, roboty sprzątające, kosiarki – najnowsze modele tych sprzętów obsługujemy tworząc programy. Wirowanie trwa zbyt długo? Zmieniamy program i gotowe!

Coraz więcej słyszy się o rozwoju AI (sztucznej inteligencji). O tym jak szturmem zdobywa kolejne obszary naszego życia. AI tworzy muzykę, obrazy, a nawet pisze artykuły. Trudno spekulować w którą stronę pójdzie jej rozwój.

Jedno jest pewne. Nawet jeżeli nasze dzieci nie zostaną programistami to znajomość języka programowania (języka sztucznej inteligencji) pozwoli im lepiej rozumieć otaczającą rzeczywistość i efektywniej porozumiewać się z maszynami.

Notatka dla rodzica:

Drogi rodzicu, pamiętaj że programowanie uczy radzenia sobie z problemami, rozbijania dużego wyzwania na małe części z którymi łatwo sobie poradzić. Uczy dokładności, systematyczności i wytrwałości – a to przecież tak potrzebne w szkole. 

Dzięki programowaniu dzieci doskonalą logiczne myślenie i algorytmiczne podejście do problemu. Uczą się, że popełnianie błędów jest OK i że bez nich ciężko było by się rozwijać!

Rozwijają w sobie moc sprawczą i poczucie własnej wartości!

Zapraszam Cię wraz z Twoim dzieckiem na ostatnie już wyzwanie, zobacz jak programujemy w Minecraft!

Do dzieła!

Pierwszy raz tutaj? Zacznij od początku 🙂

O autorce wyzwania #codajeminecraft

Urszula Jarosz

Nazywam się Urszula Jarosz i jak to mówią młodzi “umiem w Minecrafta”. Korzystam z tego świata ucząc dzieci podstaw programowania w Cyberpace

Szkolę z tego narzędzia nauczycieli informatyki podróżując po całej Polsce. Jestem współautorką innowacji w edukacji, która pokazuje nauczycielom ze szkół podstawowych jak wykorzystywać MEE (Minecraft Education Edition) na lekcjach różnych przedmiotów. Jestem ekspertką z certyfikatem Microsoft, edukatorką z 15-letnim doświadczeniem, matematyczką i programistką. Uwielbiam uczyć i dedykowałam temu całe swoje życie zawodowe. Prywatnie jestem mamą dwóch synów, a jeden z nich już kiedyś oszalał na punkcie Minecrafta 😉

 

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w wyzwaniu!

Jak wykorzystujemy Miencraft w Cyberpace? Zobacz!

Dni Otwarte 2023

Zapisu można dokonać telefonicznie: pod numerem tel. 792-538-833, mailowo: kontakt@cyberpaka.pl lub wypełniając poniższy formularz:

Lista rezerwowa