Dzień drugi #codajeminecraft

Witajcie! 

Dobry wieczór!

Gratuluję ukończenia pierwszego dnia wyzwania! Mam nadzieję, że dobrze się bawiliście w świecie Minecrafta 🙂 I już teraz zapraszam Was serdecznie na drugi dzień naszego kanciastego wyzwania!

Dzień drugi współrzędne geograficzne!

Mapa, kompas, globus to przedmioty które zna każde dziecko, ale czy każde dziecko potrafi odczytać z nich informacje? Czy coś znajduje się od czegoś na wschód, zachód, a może na południe? Jak to rozgryźć żeby to zrozumieć i w końcu się tego nauczyć?

Z pomocą przychodzi Minecraft i jego współrzędne! Dzięki konstrukcji świata każdy blok, byt, czy gracz ma w nim swoje określone koordynatami miejsce.

X– określa długość geograficzną

Z– szerokość geograficzną

Y– wysokość położenia na świecie

W dzisiejszym wyzwaniu zmierzycie się z odległościami i wysokościami, które razem z naszym bezimiennym bohaterem musicie pokonać w drodze do skarbu!

 

Powodzenia!

Notatka dla rodzica:

Tworzenie różnych przedmiotów w Minecraft (craftowanie) polega na łączeniu ze sobą bloków i innych przedmiotów w różnych ilościach. Kiedy dzieci grają w trybie przetrwania mają tylko 8 minut dnia, żeby przygotować się na przetrwanie nocy. Ciągłe dodawanie bloków sprzyja wyrobieniu nawyku mnożenia i dzielenia. Skoro z jednego bloku drewna mam 4 bloki desek, to ile desek będę mieć z 7 bloków? To są prawdziwe problemy (logiczne!) i pytania generowane przez grę Minecraft.
Dzieci zaczynają mnożyć samodzielnie nawet nie wiedząc, że to robią, nie nazywając tego mnożeniem. Po prostu potrzebują tych informacji. Dlatego kiedy zapytamy, ile to jest 7×4 możemy na odpowiedź czekać długo, ale zadając pytanie: ile bloków desek będziesz mieć z 7 bloków drewna odpowiedź 28 pojawi się prawie natychmiast. Do dzieła!

O autorce wyzwania #codajeminecraft

Urszula Jarosz

Nazywam się Urszula Jarosz i jak to mówią młodzi “umiem w Minecrafta”. Korzystam z tego świata ucząc dzieci podstaw programowania w Cyberpace

Szkolę z tego narzędzia nauczycieli informatyki podróżując po całej Polsce. Jestem współautorką innowacji w edukacji, która pokazuje nauczycielom ze szkół podstawowych jak wykorzystywać MEE (Minecraft Education Edition) na lekcjach różnych przedmiotów. Jestem ekspertką z certyfikatem Microsoft, edukatorką z 15-letnim doświadczeniem, matematyczką i programistką. Uwielbiam uczyć i dedykowałam temu całe swoje życie zawodowe. Prywatnie jestem mamą dwóch synów, a jeden z nich już kiedyś oszalał na punkcie Minecrafta 😉

 

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w wyzwaniu!

Jak wykorzystujemy Miencraft w Cyberpace? Zobacz!

Dni Otwarte 2023

Zapisu można dokonać telefonicznie: pod numerem tel. 792-538-833, mailowo: kontakt@cyberpaka.pl lub wypełniając poniższy formularz:

Lista rezerwowa