Dzień pierwszy #codajeminecraft

Witajcie! 

Dobry wieczór!

Zapraszamy Was do wspólnej zabawy i nauki. Drogi Rodzicu, zaraz sam zobaczysz o co chodzi w Minecrafcie. Słuchaj uważnie swojego dziecka i daj mu się wprowadzić w cudowny sześcienny świat!

Dowiesz się już za chwilę jak za pomocą łatwych zadań zachęcić swoją pociechę do wykonywania
obliczeń matematycznych.

Dzień pierwszy tabliczka mnożenia!

Nauka tabliczki mnożenia na pamięć nie jest najlepszym sposobem. Tak zapamiętana tabliczka – nie
jest ugruntowana na realnych przykładach z rzeczywistości, a co za tym idzie może okazać się dla
mózgu krótkotrwała. Ponadto uczenie się abstrakcyjnej rzeczy jaką jest wyrwana z kontekstu
tabliczka mnożenia wywołuje u dzieci dużo niepotrzebnego stresu.

Aby efektywnie nauczyć się tabliczki mnożenia dzieci muszą zrozumieć po co to robią i jaką korzyść z
tej umiejętności wyciągną.

Notatka dla rodzica:

Tworzenie różnych przedmiotów w Minecraft (craftowanie) polega na łączeniu ze sobą bloków i innych przedmiotów w różnych ilościach. Kiedy dzieci grają w trybie przetrwania mają tylko 8 minut dnia, żeby przygotować się na przetrwanie nocy. Ciągłe dodawanie bloków sprzyja wyrobieniu nawyku mnożenia i dzielenia. Skoro z jednego bloku drewna mam 4 bloki desek, to ile desek będę mieć z 7 bloków? To są prawdziwe problemy (logiczne!) i pytania generowane przez grę Minecraft.
Dzieci zaczynają mnożyć samodzielnie nawet nie wiedząc, że to robią, nie nazywając tego mnożeniem. Po prostu potrzebują tych informacji. Dlatego kiedy zapytamy, ile to jest 7×4 możemy na odpowiedź czekać długo, ale zadając pytanie: ile bloków desek będziesz mieć z 7 bloków drewna odpowiedź 28 pojawi się prawie natychmiast. Do dzieła!

O autorce wyzwania #codajeminecraft

Urszula Jarosz

Nazywam się Urszula Jarosz i jak to mówią młodzi “umiem w Minecrafta”. Korzystam z tego świata ucząc dzieci podstaw programowania w Cyberpace

Szkolę z tego narzędzia nauczycieli informatyki podróżując po całej Polsce. Jestem współautorką innowacji w edukacji, która pokazuje nauczycielom ze szkół podstawowych jak wykorzystywać MEE (Minecraft Education Edition) na lekcjach różnych przedmiotów. Jestem ekspertką z certyfikatem Microsoft, edukatorką z 15-letnim doświadczeniem, matematyczką i programistką. Uwielbiam uczyć i dedykowałam temu całe swoje życie zawodowe. Prywatnie jestem mamą dwóch synów, a jeden z nich już kiedyś oszalał na punkcie Minecrafta 😉

 

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w wyzwaniu!

Jak wykorzystujemy Miencraft w Cyberpace? Zobacz!

Dni Otwarte 2023

Zapisu można dokonać telefonicznie: pod numerem tel. 792-538-833, mailowo: kontakt@cyberpaka.pl lub wypełniając poniższy formularz:

Lista rezerwowa