Meritum

Cyberpakowa ekipa działa też w sferze pozarządowej, tworząc Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej „Meritum”. Stowarzyszenie dąży do realizacji swoich celów wykorzystując szeroki wachlarz działań edukacyjnych, szkoleniowych, organizując akcje w przestrzeni publicznej oraz konferencje naukowe.
Formalnie oznacza oficjalnie, urzędowo, przepisowo. Nuda. Dlatego od ponad dziesięciu lat celem naszego Stowarzyszenia jest edukacja POZAformalna – ucieczka przed zamknięciem nauki w jakichkolwiek schematach.

W 2014 roku Stowarzyszenie powołało do życia Sieć GO_PRO! czyli Gminnych Ośrodków Programowania, w której działa łącznie 20 punktów zlokalizowanych przy publicznych   bibliotekach gminnych w 7 województwach. Tylko przez pierwszy rok z bezpłatnych zajęć z programowania i algorytmiki skorzystało ponad 1300 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Niewiele? To dopiero początek. Punkty będą działać przez min. najbliższych 5 lat. Projekt otrzymał wysokie noty od Ministerstwa Cyfryzacji i jest realizowany pod jego patronatem.

13 marca 2015 roku sieć GO_PRO! dostała nominację do międzynarodowej nagrody WSIS (World Summit on the Information Society) w kategorii „capacity building”. Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych światowych projektów z zakresu wykorzystania technologii ICT w poszczególnych dziedzinach funkcjonowania społeczeństwa informacyjnego.

W 2016 roku Stowarzyszenie podjęło współpracę z holenderską fundacją The Reading&Writing Foundation, dla której zrealizowało ogólnopolski program promocji edukacji cyfrowej w bibliotekach, działając na rzecz rozwoju nauki programowania w systemie edukacji pozaformalnej.

Obecnie Stowarzyszenie realizuje 2-letni program edukacyjny dla członków organizacji pozarządowych z Peru, Indonezji, Wietnamu, Kenii, Hiszpanii, Chorwacji i Tajlandii, otwierając kolejne punkty GO_PRO! Projekt otrzymał dofinansowanie z Komisji Europejskiej w Brukseli.

Do pobrania:
KRS
Statut

Masz pytania?

Chcesz dowiedzieć się więcej?