FAQ

  1. Gdzie odbywają się kursy i warsztaty?

Wszystkie zajęcia organizowane przez Cyberpakę odbywają się w naszej własnej pracowni na ul. Warszawskiej 1/6 w Krakowie.

 

  1. Jaki jest minimalny wiek dziecka chcącego uczestniczyć w zajęciach Cyberpaki?

Prowadzimy zajęcia dla dzieci od 8 roku życia.

 

  1. Jak wyglądają zajęcia?

Kursy i warsztaty prowadzone są w oparciu o metody edukacji pozaformalnej – kursanci budują roboty z klocków LEGO MINDSTORMS EV3, następnie je programują lub pracują w oparciu o język Scratch, gdzie programują własne gry i animacje. Zadania, które wykonują uczestnicy facylituje trener. Na kursach nie brakuje twórczych dyskusji, dochodzenia do rozwiązania metodą prób i błędów, pracy zespołowej, a przede wszystkim wolności w podejmowaniu decyzji. Na zajęciach nie ma czasu na nudę 🙂

 

  1. Po co zajęcia z programowania komuś, kto nie ma zamiaru pracować w branży IT?

Na kursach z programowania chodzi o coś więcej niż tylko nabycie konkretnej umiejętności, jaką jest programowanie. Zajęcia z programowania uczą analitycznego myślenia, stosowania kreatywnych rozwiązań, odnajdywania błędów i ich poprawiania. Dają poczucie sprawstwa, budują wiarę we własne możliwości, rozwijają pasje wokół takich dziedzin jak informatyka, mechanika, inżynieria, mechatronika, cybernetyka i wiele innych. Pozwalają zrozumieć, jak działają maszyny, przybliżają świat nowych technologii.

 

  1. Ile osób uczestniczy w kursie?

Kursy i warsztaty odbywają się w grupach max. 8 – osobowych.

 

  1. Jaki sprzęt jest wykorzystywany na zajęciach?

Posiadamy zestawy LEGO MINDSTORMS EV3 i to one stanowią podstawę naszych zajęć. W pracowni nie brakuje komputerów z aplikacją na której kursanci pracują podczas programowania. Nasza pracownia jest w pełni wyposażona we wszelkie sprzęty i materiały, które wspierają edukację programistyczną – rzutnik interaktywny, tablety, plansze i wiele innych.

Masz pytania?

Chcesz dowiedzieć się więcej?